آبزیان و ماهیان آکواریومی آب شور

آبزیان و ماهیان آکواریومی آب شور

ماهی آب شور در اصطلاح به ماهیان دریایی و اقیانوسی اطلاق می شود. اینگونه ماهیان برخلاف ماهیان آب شیرین آب نمی‌خورند و آب را از طریق پوست بدن جذب میکنند.ماهیان دریایی در شرایط طبیعی به دلیل فضای گسترده و وجود انبوه صخره قابلیت سازگاری بیشتری با یکدیگر دارند،اما در شرایط آکواریوم به دلیل محدودیت فضا ممکن است با یکدیگر سازگار نباشند . البته این امر تا اندازه ای به چیدمان صخره و تجربه در انتخاب ماهی بستگی دارد. این نوع ماهیان معمولا از هر دو نوع غذای گوشتی و گیاهی تغذیه می کنند.
ماهی آب شور نیز همانند ماهیان آب شیرین به دو گونه تهاجمی و غیر تهاجمی تقسیم می شوند. در گونه تهاجمی می توان ماهیانی مانند: خروس ماهی ، انواع گروپر ، پیکاسو ، کوسه و … را نام برد و در گونه غیر تهاجمی می توان ماهیانی مانند: دلقک ها، آنتیاس ها، دامسل ها ، فرشته ها و … را معرفی کرد. این تهاجم برای تغذیه است و در اصل غریزه شکار می باشد و اگر ماهی کوچکی در آکواریوم در کنار ماهیان تهاجمی باشد احتمال شکار شدن آن ماهی بسیار زیاد می باشد. اگر قصد دارید که از تنوع دو گونه در کنار یکدیگر استفاده کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که ماهیان شما حتی الامکان در یک سایز باشند و یا گونه غیر تهاجمی از نظر سایز بزرگتر از گونه تهاجمی باشد.
برخی از این ماهیان تهاجمی نیز در آکواریوم تحرک زیادی ندارند مانند خروس ماهی،انگلر، گونه ای از پیکاسوها و ….. که بهتر است با صخره چینی مناسب برای آنها در آکواریوم قلمرویی مناسب ایجاد کنید. برخی از گونه های تهاجمی نیز هستند که از یک خانواده می باشند ولی در آکواریوم های کوچک سازگاری ندارند و در حال نزاع بر سر قلمرو می باشند، مانند فرشته امپراتور، فرشته بلوفیس، بلورینگ و …… اما در آکواریوم های بزرگ با صخره چینی اصولی و مناسب این نوع ماهیان به راحتی در کنار یکدیگر زندگی می کنند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در آکواریوم و انتخاب ماهی تنها به زیبایی توجه نکنید، برخی از ماهیان زیبایی خاصی نسبت به دیگر گونه ها ندارند اما جزو لازمات در آکواریوم می باشند، مانند انواع گابی های شن خوار، بلنی ها، راس های کلینر یا آرایشگر و …. با در نظر گرفتن این اطلاعات شما می توانید آکواریومی سالم، اصولی و طبیعی داشته باشید.
از جمله خانواده آبزیان و ماهیانی که اغلب در آکواریوم های آب شور نگهداری می شوند می توان به گونه های زیر اشاره کرد :
کوسه ماهیان , سفره ماهیان , مار ماهیان , انگلر ها , اسبک ماهیان , خروس ماهیان , آنتیاس ها , گروپر ها , اسنپر ها , بز ماهیان , خفاش ماهیان , پروانه ماهیان , فرشته ماهیان , دلقک ماهیان , دامسل ها , هاگ ماهیان , راس ها , طوطی ماهیان , گابی ها , بلنی ها , ماندرین ها , جراح ها , روباه ماهیان , پیکاسو ماهیان , جعبه ماهیان , پافر ها , میگو ها , ماهیان خاص , سایر ماهیان

لطفا جهت مشاوره و سفارش با شماره های واحد دپارتمان فروش زندگی رنگی، تماس حاصل فرمایید.
دفتر : 02155484997 

دفتر : 02191003889

مشاوره : 09101466107

آکواریوم زندگی رنگی

ماهی آب شور
ماهی آب شور

 

نویسنده مطلب: mortazavi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *