نکات کلیدی در مورد انتخاب آبنما

نکات کلیدی در مورد انتخاب آبنما

نکات کلیدی در مورد انتخاب آبنما : صدای دلنشین آب یا بارش باران همواره در ادبیات و فرهنگ اکثر مردم دنیا تداعی کننده‌ی آرامش بوده و هنوز هم هست. زندگی شهرنشینی مملو از صداهای ناخوشایند  ماشین و ساخت و ساز ساختمان ها و … است. بنابراین با استفاده از نکات زیر می توان صدای آرامشبخش آب را با استفاده از زیبایی چشم نواز آبنما به خانه خود آورد.

انتخاب نوع مناسب آبنما که با فضای حیاط ما هماهنگی داشته باشد از اولین نکات می باشد. امروزه آبنماهای پیش ساخته از اقبال خوبی روبرو بوده و همچنین آبنماهایی با ایجاد حباب نیزوجود دارد که با توجه به سلیقه افراد قابل اجرا می باشد و یکی از بهترین گزینه ها آبنماهای دیواری است که به دلیل اشغال فضای کم مناسب برای هر فضایی می باشد.

برای روح بخشیدن به فضا استفاده از گیاهان زنده زیبایی چشمگیری به محیط می بخشد. اُرس‌ها یا همان جونی پروس‌ها، گیاهان سدوم، افرای ژاپنی و هوستاها از جمله گیاهانی هستند که زیبایی حیاط و آبنما را دوچندان می‌کنند.

اگر همچنان طرفدار استفاده از حوض در حیاط خود هستید با استفاده از گلدانها می توانید محیط را بزرگتر جلوه دهید برای این منظور می توانید از چیدن سنگ های رودخانه ای در کنار حوض و از گیاهان مردابی نیز استفاده کنید.

بهتر  است آبنما را جایی در نظر بگیرید که صدا و نمای آن از پشت پنجره قابل شنیدن و دیدن باشد.

در حیاط کوچک بهتر است از آبنماهای استوانه ای بلند و همچنین حوضچه استفاده نشود. با توجه به این نکته که هر چه کوه‌ها مرتفع‌تر باشند دامنه‌های وسیع‌تری نیز دارند. آب‌نماها نیز از همین قاعده پیروی می‌کنند و این به معنای از دست دادن بخش زیادی از همان فضای کوچک نیز خواهد بود.

نویسنده مطلب: mortazavi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *