فلاورهورن

فلاورهورن

  فلاورهورن : معرفی

سیکلیدهای فلاورهورن، جزو ماهی‌های هیبریدی محبوب هستند که به دلیل خوی تهاجمی و تأکید زیاد بر قلمرو خود، به صورت تکی در آکواریوم نگهداری می‌شوند، عمر آنها حدود ۱۰ تا ۱۲ سال است و طول بدن ماهی به ۴۰ سانتیمتر هم می‌رسد. آنها در طبیعت وجود ندارند؛ از تلفیق چند گونه‌ سیکلید بزرگ‌جثه به دست آمده‌اند و نژادهایشان دائماً در حال افزایش تنوع و گسترش است. این به دلیل تمایل جفتگیری سیکلیدها با سیکلیدهای دیگر است؛ همۀ هیبریدها موفق نیستند و بسیاری از آنها هم عقیم از کار در می‌آیند و یا رنگ و شکل‌شان زیبا نمی‌شود. نژادهای اولیۀ فلاورهورن عبارت بودند از:

فلاورهورن
فلاورهورن

 

واریته‌های کنونی فلاورهورن عبارتند از: King Kong Parrots & Red Ingots»، «Golden Monkey»، «Kamfa»، «Zhen Zhu»، «Golden base»،‌ «King Kamfa» «Kamfamalau و «Thai Silk».

فلاورهورن
فلاورهورن

 

شرایط نگهداری در آکواریوم:

     نسبت به سایر سیکلیدها، ماهی‌های خیلی حساسی نیستند. دمای مطلوب برای نگهداری فلاورهورن، ۲۶/۵ تا ۳۱/۷ درجهٔ سانتیگراد است. آبهای سخت را می‌پسندند و pH مطلوب ماهی، ۷/۴ تا ۸ است. بهتر است آکواریومی با حجم دست کم ۲۰۰ لیتر برای هر فلاورهورن در نظر بگیریم. تازه‌کارها می‌توانند از فلاورهورن نگهداری کنند.

فلاورهورن
فلاورهورن

 تغذیه:

     اشتهای فلاورهورن‌ها زیاد است و وجود تنوع در خوراک آنها بسیار مهم است. خوراک پلت بالانس شده مخصوص فلاورهورن را می‌بایست از فروشگاه‌های معتبر تهیه کرد و می‌توان گه‌گداری این نوع خوراک خشک را به ماهی داد. بیشتر رژیم غذایی فلاورهورن می‌بایست خوراک زنده مانند ماهی‌خوراک، میگو و کرم‌ها باشد. خوراک گیاهی می‌بایست حتماً و البته قسمت کمتری از رژیم خوراکی آنها را تشکیل دهد. از دادن دل گاو و سایر انواع گوشت پستانداران به فلاورهورن خودداری کنید.

هم تانکی مناسب برای ماهی فلاور هورن

اکثر سیکلید ها به عنوان ماهی های زیبا و در عین حال پرخاشگر شناخته می شوند که سازگاری کمی با سایر ماهی ها دارند و ماهی فلاور هورن نیز از این ویژگی مستثنی نیست. اما نباید ناامید شوید و ماهی فلاور هورن را می توانید با برخی از ماهی ها نگهداری کنید. برای پیدا کردن هم تانکی مناسب می توان آنالیز انجام داد. اگر قصد نگهداری این ماهی با سایر ماهی ها را دارید، در ابتدا آکواریوم نگهداری ماهی باید حداقل ۱۵۰ گالن حجم داشته باشد. بهترین هم تانکی برای این ماهی، ماهی های هم سایز و کمی بزرگتر از این ماهی هستند. برای مثال شما می توانید آن را با ماهی هایی مانند Pirapitinga، Leopard Pleco، Jaguar Cichlids و سایر پلیکو ها نگهداری کنید. سایر ماهی هایی که می توانید با ماهی فلاور هورن نگهداری کنید شامل Giant Gourami، Oscar cichlid ، Suckermouth Armored Catfish، Spotted Hoplo، Spotted Raphael Catfish، Lowland Cichlids و Bushynose Catfish می باشد. ماهی فلاور هورن به خوبی با ماهی های کوچکتر و کند تر از خود سازگاری نشان می دهد. اگر ماهی های که می خواهید با این ماهی نگهداری کنید خیلی ضعیف باشند شک نکنید که ماهی فلاور هورن به آن ها حمله می کند. همچنین از نگهداری این ماه با ماهی های کوچک و خیلی فعلا خودداری کنید چون اغلب دردسر ساز می شود. شما همچنین می توانید سایر انواع فلاور هورن را با هم نگهداری کنید اما روحیه پرخاشگرایانه این ماهی کمی مشکل ساز می شود. دقت داشته باشید که حتما فضای کافی فراهم کنید.

نویسنده مطلب: mortazavi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *