چه گونه هایی مناسب نگهداری در آکواریوم هستند؟

چه گونه‌هایی مناسب نگهداری در آکواریوم هستند؟

Goldfish
ماهی آکواریوم یکی ازمعروف ترین ماهیهای آکواریوم آب شیرین گلدفیش می باشد.این گونه های متنوع بومی کشور چین هستند.

این ماهی آکواریوم ، جذاب، خوشرنگ و رشد خوبی دارند. برخی از آن ها به سایز بزرگ نیز می رسند. گونه های پرورشی گلدفیش در آکواریوم بنام های blackmoor,veiltail,fantail و گلد فیش های معمولی می باشند.از مشکلات تخم گذاری گلد فیش ها در آکواریوم می توان به تولید زیاد فضولات اشاره کرد.

Leopard Danio
نگهداری این گونه بسیار ساده می باشد. آن ها در آکواریوم بسیار ساکت و صلح جو هستند.

دارای پوششی سخت هستند و به همین دلیل با شرایط متفاوت آب سازگاری دارند. همچنین در آب های کم عمق رشد خوبی دارند. به طور کلی برایمبتدیان علاقمند به آکواریوم آب شیرین انتخاب مناسبی هستند.


Swardtail

این گونه ها جزء ماهیهای آب شیرین هستند که اندازه آن ها پس از رشد به 4 اینچ می رسد.آن ها از غذا های زنده و آماده شده نیز تغذیه می کنند در کل صلح جو هستند اما گهگاهی دیده شده که ماهی های نر به یکدیگر پرخاش می کنند. آن ها در آکواریوم به آسانی رشد و تکثیر می یابند با این حال باید هنگام تخم ریزی مراقب آن ها باشید زیرا ماهی ماده، نوزاد های خود را می خورند بنابراین باید پس ازتخم ریزی سریعا تخم ها را در زایشگاه قرار داده و یا ماهی های ماده را از آکواریوم خارج نمایید.
Neon Tetra
این گونه ها از انواعی می باشند که به صورت گروهی حرکت می کنند. هنگامی که آکواریوم ازروشنایی خوبی برخوردار است موجب درخشش ماهی ها می گردد. رشد این ماهی ها زیاد نیست و در همان سایز کوچک باقی می مانند بنابراین نباید آن ها را در کنار ماهی های جنگجو نگهداشت زیرا در این صورت توسط ماهیهای دیگر خورده می شوند. در کل این گونه ها بهترین ماهی های آکواریومی برای بچه ها هستند.
Platies
پلاتی ها با swoardtail ها سازگاری خوبی دارند. بدن آن ها پهن و رنگارنگ است. آن ها برای تکثیر و پرورش به گیاه نیاز دارند اما به آسانی پرورش می یابند. این ماهی آکواریوم نوعی از ماهی های گروهی هستند که به صورت 5 تایی حرکت می کنند و در آکواریوم به خوبی رشد می کنند و از غذاهای زنده و آماده شده تغذیه می کنند.

 

ماهی آکواریوم

 

نویسنده مطلب: mortazavi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *