راهنمای بهبود دکوراسیون آشپزخانه

راهنمای بهبود دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

تعیین جای قرارگیری

جای تجهیزات و وسایل مختلف را در بهترین حالت انتخاب کنید. برای نمونه، ماشین ظرفشویی باید نزدیک به کابینت مخصوص ظروف و قاشق و چنگال قرار داده شود.

فضای ذخیره‌سازی

اگر از محدودیت فضا رنج می‌بردی، می‌توانید با ایده‌های خلاقانه گنجایش فضای تان را به نحو چشم‌گیری افزایش دهید.

فضای آماده‌سازی

این فضا که معمولاً در سطح بین سینک ظرفشویی و گاز قرار دارد، ‌باید ابعاد مناسب (معمولاً در حدود 90 سانتی‌متر) و همچنین روشنایی کافی داشته باشد. سازماندهی و قرار دادن وسایل و اشیاء مورد نیاز (از قبیل تخته‌ی گوشت، ظروف مخصوص مخلوط کردن مواد غذایی و انواع ادویه‌جات) نیز در کابینت‌های پایین سطح بسیار مهم است.

نور پردازی

نورپردازی کامل و کافی، آشپزخانه شما را دلباز و وسیع نشان می‌دهد و به این ترتیب، کار در آشپزخانه برایتان ساده‌تر می‌شود.

بودجه

با در نظر گرفتن بودجه‌ای قطعی و روشن در ذهن خود شروع کنید. این کار سبب می‌شود تا بتوانید لوازم و وسایلی را که با بودجه‌ی شما هماهنگی دارند، به راحتی بخرید و برنامه‌ریزی خود را طبق آن‌ها پیش ببرید.

لوازم و تجهیزات

ابتدا طرحی خام از نیازهای خود و وسایل لازم برای برآوردن این نیازها در آشپزخانه را تهیه کنید و بر مبنای آن و همچنین با در نظر گرفتن بودجه‌ی خود به انتخاب و خرید اقدام کنید.

کشوها

کشوها جداره‌ی بلندتری نسبت به طبقه‌ها و قفسه‌ها دارند و از این‌رو می‌توانند فضای بیشتری را برای ذخیره‌سازی در اختیار شما قرار دهند.

نصب هود

وجود هود در آشپزخانه بر سالم‌تر شدن فضای آشپزخانه کمک می‌کند.

نگهداری از وسایل

اگر قصد دارید وسایل و لوازم آشپزخانه را در آینده بفروشید،‌ آنها را ساده نگه دارید: یا اگر آنها را برای خودتان تزیین و طراحی می‌کنید،‌ طوری این کار را انجام دهید تا سال‌ها برایتان جذاب و دوست داشتنی باشد.

منوهای غذایی

پس باید جای مناسبی را برای قرار دادن منوهای غذایی مختلف در آشپزخانه خود در نظر بگیرید که هر بار برای سفارش غذا دنبال آنها نگردید.

سطوح کانتر

انتخاب یک ماده‌ی مرغوب و با کیفیت برای سطح کانتر که علاوه بر کیفیت و ماندگاری، جذابیت و زیبایی نیز داشته باشد، بسیار مهم است. در انتخاب ماده‌ی سطح کانتر، دقت و وقت بیشتری را صرف کنید.

دیوار بین کابینت‌های تحتانی و فوقانی

جنسی را انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی و تناسب با سبک و رنگ دکوراسیون آشپزخانه، به راحتی نیز تمیز شود و چربی و کثیفی را به خود جذب نکند.

تهویه

وجود تهویه‌ی قوی و خوب در آشپزخانه سبب می‌شود تا بخار و چربی به جای این که روی کابینت‌ها و دیوار بنشیند، به بیرون کشیده شود و فضای آشپزخانه شما سالم و برای مدت زیادی تمیز بماند.

 

قفسه‌های توکار

به جای این که قفسه‌ها و طبقه‌های ایستاده را روی سطح کانتر قرار دهید، به طراحی قفسه‌ها و طبقات توکار اقدام کنید تا با این کار بر زیبایی دکوراسیون آشپزخانه خود بیافزایید و جلوه‌های منظم و مدرن به آن ببخشید.

پریزهای برق

در آشپزخانه باید در دسترس و تعداد آنها به مقدار لازم باشد. بنابراین سیم‌کشی آشپزخانه نیز باید کامل و اصولی انجام شود.

آویزهای دیواری

آویزهای دیواری متعدد از جنس استیل ضدزنگ می‌تواند امکان استفاده‌ی بهینه از فضای دیوار را به شما بدهد تا بتوانید با آویختن اشیاء و لوازم پر استفاده روی آن، هم بهتر و بیشتر از فضا استفاده کنید و هم برمدرن شدن جلوه دکوراسیون آشپزخانه خود بیافزایید.

کشوی اشیاء کم استفاده

کشویی در آشپزخانه به اشیاء و لوازم کم استفاده و لوازمی که حتی ممکن است هرگز از آنها استفاده نشور اختصاص دهید و آنها را از اشیاء پرمصرف جدا سازید.

کشوی قابلمه‌ها

اهمیت حضور کشوهای بسیار عمیق و بزرگ را در آشپزخانه نادیده نگیرید. این کشوها برای قرار دادن قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها بسیار ایده‌آل و مناسبند.

سادگی را سرلوحه قرار دهید

برای بطری‌ها و قوطی‌های مواد غذایی که قرار است در کابینت‌ها قرار گیرد، انواع شیشه‌ای و ساده را در نظر بگیرید تا هم فضای داخل کابینت شلوغ و ناخوشایند جلوه نکند و هم پیدا کردن مواد مورد نظر برایتان راحت‌تر باشد.

قیمت کابینت
قیمت کابینت

نویسنده مطلب: mortazavi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *